از Lsi در سئو چه می دانید؟

نمایه معنایی پنهان یا LSI را می توان این گونه تعریف کرد; اصطلاحاتی مرتبط با مفهوم که موتورهای جستجو برای درک عمیق مطالب در یک صفحه وب از آنها استفاده می کنند. از Lsi در سئو چه می دانید؟

از Lsi در سئو چه می دانید؟

LSI اختصار Latent Semantic Indexing و به معنای نمایه معنایی پنهان است. در این مقاله این مبحث را به طور کامل باز می کنیم. فرض کنید وب سایتی در مورد دیجیتال مارکتینگ دارید. موتورهای جستجو از کجا می فهمند که وب سایت شما فقط در مورد دیجیتال مارکتینگ است نه چیز دیگر؟ چگونه به وب سایت شما اعتماد می کنند و آن را در لیست نتایج جستجو قرار می دهند؟ به مثال زیر توجه کنید:

با دوست تان در مورد شیر صحبت می کنید. از جملاتی که می گویید متوجه می شود در مورد شیر خوراکی صحبت می کنید نه شیر جنگل و نه شیر آب. حال موتورهای جستجو کلمات هم نویسه و هم آوا را چگونه تشخیص می دهند؟ ریش به معنی ریش صورت، ریش به معنی زخم یا خیر به معنی خوبی و خیر به معنی نه.

گوگل این کلمات را با استفاده از الگوریتم همینگ برد تشخیص می دهد. مثل شیر، ماده، جنگل، که متوجه می شود منظور شما یک جانور است. همچنین گوگل با استفاده از LSI وقتی کاربر سرچ می کند، گزینه های پیشنهادی را شاخص بندی می کند.

استراتژی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو برای درک عمیق مطالب از LSI استفاده می کنند. فرض کنید در مورد بهینه سازی موتور جستجو مطلبی نوشته اید، گوگل با استفاده از خزنده ها (اسپایدر) متن شما را می خواند، مترادف ها را پیدا می کند و با ربط دادن مترادف ها متوجه مطلب می شود و بدین ترتیب سایت شما در ایندکس صفحه گوگل قرار می گیرد. به عبارتی گوگل و سایر موتورهای جستجو، موضوع صفحه را بر اساس کلمات کلیدی و مترادف در صفحه پیدا می کنند.

LSI و تولید محتوا

یک اصلاح رایج در بین دیجیتال مارکترها وجود دارد که می گویند محتوا پادشاه است. با درک مفهوم LSI متوجه شدیم که باید به گونه ای بنویسیم تا به موتور جستجو بگوییم که ما را جز لیست اول مرتبط ترین ها برای کاربر قرار دهد.

اینجاست که جمله محتوا پادشاه است نمود پیدا می کند. زمانی که در مورد بهینه سازی موتور جستجو می نویسید اگر به طور متناسب از مترادف ها و کلمات کلیدی استفاده کنید می توانید در سئوی سایت موفق باشید. تراکم کلمات کلیدی در محتوا بسیار مهم است. اما به خاطر داشته باشید که اگر زیاد از کلمات کلیدی استفاده کنید، پنالتی خواهید شد.

تاثیرات LSI در سئو

زمانی که شما کلمه کلیدی خود را در گوگل سرچ می کنید، می توانید گزینه های پیشنهادی را ببینید. می توانید از این گزینه ها برای کلمات کلیدی یا کلماتی که مربوط به موضوع شما هستند، استفاده کنید. اینگونه به سئوی سایت کمک خواهید کرد.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – از Lsi در سئو چه می دانید؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *