الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار یا hummingbird algorithm در ۲۰ آگوست سال ۲۰۱۳ برای تکمیل باغ وحش گوگل و الگوریتم های پاندا و پنگوئن توسط خود گوگل ارائه شد. این الگوریتم برای تمرکز بر مفهوم کلمات، ارتباط واژه ها با هم و پی بردن به قصد و منظور افراد در نتایج جستجوی گوگل می باشد. هدف گوگل از این میزان توجه به کلمات، درک کامل از منظور کاربر و ارائه نتایج دقیق تر است. الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟

این الگوریتم عبارات مورد جستجوی کاربر را بررسی کرده و بنا به خواسته های کاربر تلاش می کند تا بهترین نتیجه را نمایش دهد. به عبارتی گوگل با استفاده از داده های این الگوریتم نتایج اسپم و نامربوط جستجوی شما را نشان نمی دهد.

در حال حاضر گوگل با استفاده از الگوریتم مرغ مگس خوار به تجزیه و تحلیل واژه های کلیدی می پردازد و با دقت و سرعت بالا صفحات باکیفیتی که دارای بیشترین ارتباط با کلمه مورد جستجو هستند را نمایش می دهد؛ همچنین صفحات بی کیفتی که محتوای مناسبی ندارند و زیاد از کلمات کلیدی استفاده کرده اند را جریمه می کند.

طرز کار الگوریتم مرغ مگس خوار

این الگوریتم بر پایه گراف دانش گوگل و جستجوی معنایی عمل می کند. گراف دانش با جمع آوری اطلاعات مفید از تمام اینترنت بهترین نتایج از عبارات جستجو شده کاربر و هر آنچه که به آن جستجو مربوط می شود را نمایش می دهد.

برای مثال زمانی که شما سن یک بازیگر را در گوگل جستجو می کنید گوگل علاوه بر سن آن بازیگر اطلاعات دیگری مانند بیوگرافی، خانواده، فیلم ها و جوایز دریافت شده این بازیگر را نیز به شما نشان می دهد.

در جستجوی معنایی هم گوگل با توجه به تاریخچه جستجو و اطلاعات اکانت شما بهترین و دقیق ترین نتایج را در اختیارتان قرار می دهد. برای مثال زمانی که شما دنج ترین مکان نوشیدنی در مشهد را جستجو می کنید گوگل بهترین کافی شاپ های مشهد را به شما نشان می دهد.

جستجوی معنایی با جستجوی کلمه به کلمه کاملا تمایز دارد، امروزه کلمات اضافه مانند از، در، به، با و … شامل جستجو نمی شوند و همین امر باعث قوی تر شدن موتورهای جستجو نسبت به گذشته است. این الگوریتم از جستجوی صوتی نیز بهره می گیرد و زمانی که فرد شفاها از گوگل سوال می پرسد با دقت در مفهوم، همه کلمات را پردازش کرده و پاسخ می دهد.

نکات مهم برای جلب رضایت الگوریتم مرغ مگس خوار و بهبود سئو

۱- بهینه سازی کلمات کلیدی و استفاده از کلمات مترادف به عنوان کلمه کلیدی

۲- بهینه سازی انکر تکست ها و هماهنگ کردن آنها با کلمات کلیدی و محتوای سایت

۳- بهینه سازی وب سایت برای تلفن های همراه، تبلت ها و …

۴- افزودن محتواهای تصویری، ویدیوئی، چند رسانه ای و …

۵- تغییر عناوین سایت

۶- ایجاد محتواهای گوناگون برای سلیقه های گوناگون

۷- ایجاد مقالات مختصر و توزیع آنها بین مقالات کامل

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – الگوریتم مرغ مگس خوار چیست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *