روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

رنگ، در واقع، نقشی اساسی در زیبا جلوه دادن یک وب سایت دارد. با این وجود، آنچه در وب سایت ها استفاده می شود بیش از چیزی است که به چشم می خورد. روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت

بسیاری از موارد باعث می شود وب سایت خوب به نظر برسد. یک سایت می تواند شما را با تصاویر خیره کننده جذب کند. سپس نحوه استفاده از رنگ وجود دارد که تقریباً وب سایت را زنده می کند.

ممکن است بسیاری از ما متوجه این موضوع نباشیم، اما رنگ هایی که در هر وب سایتی به کار می روند، به منظور ایجاد واکنش ها، احساسات و نگرش های خاص افرادی است که از آن بازدید می کنند. حداقل این چیزی است که روانشناسی رنگ به ما می گوید.

روانشناسی رنگ چیست؟

روانشناسی رنگ زیر مجموعه روانشناسی رفتاری است که نحوه تأثیر رنگ ها بر رفتار انسان را بررسی می کند. این تمرکز بر احساسات، نگرش ها و ارزش های مرتبط با رنگ ها است. بیایید برخی از این رنگ ها و رفتارهای انسانی را که با آنها مرتبط است بررسی کنیم.

قرمز

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا بیشتر علائم فروش، اگر نه همه، که در زندگی خود مشاهده کرده اید، قرمز است؟ قرمز به عنوان رنگی درک می شود که احساس فوریت ایجاد می کند.

به هر حال، قرمز توجه را به خود جلب می کند و می تواند قلب مردم را به تپش بیندازد، به ویژه هنگامی که در موارد بازاریابی استفاده می شود و تخفیف های هنگفت را فقط برای مدت زمان محدود فریاد می زند.

از نظر بازاریابان و مشاغلی که به طور منظم فروش را انجام می دهند یا پیشنهادات وسوسه انگیزی را ارائه می دهند، هیچ رنگی بهتر از قرمز برای ایجاد احساس فوریت وجود ندارد.

البته، رنگ قرمز نیز با اشتیاق همراه است، بنابراین تقریباً طیف وسیعی از احساسات، از عشق گرفته تا حسادت و خطر را پوشش می دهد.

آبی

رنگ آبی اغلب با آرامش همراه است. در حقیقت، اعتقاد بر این است که رنگ آبی روی کاهش ضربان قلب و فشار خون تأثیر دارد. در مورد تجارت، رنگ آبی معمولاً توسط روانشناسی رنگ، با ثبات، اعتماد، امنیت، هوش و قابلیت اطمینان مرتبط است.

بسیاری از سازمان ها، از جمله فیس بوک و توییتر، از رنگ آبی استفاده می کنند که به آنها کمک می کند کیفیت یا ویژگی های فوق را به جهانیان ارائه دهند.

رنگ زرد

زرد یک رنگ محبوب برای وب سایت هایی است که می خواهند حس سرگرمی، نشاط و خوش بینی را ایجاد کنند. رنگ زرد همه آن کارها را با سهولت انجام می دهد.

رنگ زرد، در صورت استفاده بیش از حد ممکن است کمی زننده باشد، بنابراین برای طراحی وب سایت خود مجددا بر روی استفاده مناسب و به اندازه از این رنگ تجدید نظر کنید.

چگونه رنگ ها بر وب سایت شما تأثیر می گذارند؟

قدرت رنگ ها را نمی توان دست کم گرفت. مردم نسبت به رنگ ها یک واکنش طبیعی و غریزی دارند. وقتی صحبت از طراحی وب می شود از رنگ ها به طور تصادفی استفاده نمی شود. طراحان وب با آگاهی از تأثیرات احساسی رنگ بر مردم توانمند هستند.

بسیاری از مطالعات نشان داده اند که چگونه رنگ ها با ایجاد هیجان یا آرامش، مناطق مختلف مغز را تحریک می کنند. با این حساب، وب سایت شما می تواند با جلب توجه کاربران و تحریک احساسات خاص، به راحتی بر روی کاربران آنلاین تأثیر بگذارد.

اصول هارمونی رنگ

در طرح های رنگی مکمل از دو رنگ متضاد بر روی چرخه رنگ استفاده می شود که یک کنتراست قدرتمند ایجاد می کند. طراحان وب ضمن ارائه مدارک و محتوا، از این طرح برای تنظیم پس زمینه یک وب سایت استفاده می کنند. در طرح های رنگی تک رنگ از سه مقدار متفاوت از یک رنگ استفاده می شود.

در طرح های رنگی سه گانه از سه رنگ به طور مساوی استفاده می شود. شما می توانید از یک رنگ برای پس زمینه و از دو رنگ دیگر برای برجسته سازی محتوا و سایر زمینه های مهم استفاده کنید.

کجا باید از رنگ ها استفاده کنید؟

رنگ هایی که استفاده می کنید ممکن است گاهی اوقات کاملاً مشخص نباشند، اما تفاوت ایجاد می کنند. زمینه های کلیدی که باید مراقب آنها باشید:

– پنجره های باز شو

– مرز ها

– تیترها

– رنگ پس زمینه

– بنرهای وب سایت

– دکمه ها

انتخاب رنگ های مناسب

انتخاب رنگ مناسب برای وب سایت شما نیاز به خلاقیت و آزمایش زیادی دارد. به خاطر داشته باشید که رنگ بسیار روانشناختی است و هارمونی های مختلف رنگ اثرات مختلفی ایجاد می کنند.

به عنوان مثال، رنگ های مشابه باعث ایجاد یک انتقال آرام از یک رنگ به رنگ دیگر می شوند. رنگ های مکمل در مقابل یکدیگر هستند، بنابراین کنتراست شدیدی ایجاد می کنند. طرح های رنگی تک رنگ نیز می توانند ظریف و پیچیده باشند.

مشاوره با ما در این زمینه می تواند بسیار نتیجه بخش باشد. دیجیتال مارکتینگ ثامن آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی انواع وب سایت در کرمان است.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – روانشناسی رنگ در طراحی وب سایت – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – طراحی سایت ریسپانسیو در کرمان – طراحی سایت واکنشگرا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *