مقایسه فروش آنلاین و فروش سنتی

در کسب و کار به شیوه مجازی امکان ارائه چند محصول به طور همزمان برای مشتری وجود دارد و او می تواند میان کالاهای مورد نظر مقایسه ای از لحاظ قیمت، جنس و سایر مشخصات را داشته باشد. مقایسه فروش آنلاین و فروش سنتی

مقایسه فروش آنلاین و فروش سنتی

تجارت الکترونیکی فرآیند مبادله کالا و خدمات در قالب دیجیتال است که در آن پرداخت ها و خدمات به صورت الکترونیکی اتفاق می افتد و نوعی از خرید و فروش در بازار آنلاین است که در آن مشتریان می توانند کالا و خدمات را به راحتی از خانه خود خریداری کنند.

فروش سنتی فرآیند مبادله کالا و خدمات به صورت پرداخت پول نقد است. تجارت سنتی شامل ارتباط رو در رو و حضوری با همه طرفین است که می توانند مبادله کالا و خدمات را با قیمت های از پیش تعیین شده انجام دهند.

در تجارت الکترونیک در هزینه های سفر و انتخاب کالا صرفه جویی می شود. پرداخت ها به هر شکلی از حالت های دیجیتالی مانند کارت اعتباری، کیف پول دیجیتال و … قابل انجام است. در فروش اینترنتی، کالاها می توانند بصورت شبانه روزی و بدون هیچ زحمتی در زمان آزاد ما خریداری شوند. تجارت الکترونیکی مزایای بیشتری در خرید کالاها و خدمات ایجاد می کند.

تجارت سنتی از میلیون ها سال پیش آغاز شد. در آن زمان سیستم مبادله کالا با کالاهای دیگر به جای پرداخت پول انجام می شد. امروزه تجارت سنتی محبوبیت خود را از دست داده و به دلیل معرفی تجارت الکترونیکی در اوایل قرن بیستم، از طرفدارانش کاسته شده است.

در ادامه برخی از تفاوت های عمده تجارت الکترونیکی و تجارت سنتی را مورد بحث قرار می دهیم:

۱- فروش اینترنتی کاملا در بستر دیجیتالی و آنلاین است که ارتباطات از طریق الکترونیکی برقرار است در حالی که تجارت سنتی کاملا آفلاین و از طریق شخص یا چهره به چهره است.

۲- فروش اینترنتی در سراسر جهان قابل دستیابی است و ارتباط بیشتری دارد در حالی که تجارت سنتی محدود به یک منطقه جغرافیایی خاص می باشد.

۳- تجارت الکترونیکی می تواند چندین حالت پرداخت مانند پرداخت آنلاین یا کیف پول دیجیتال و یا پول نقد در هنگام تحویل داشته باشد در حالی که تجارت سنتی می تواند فقط پرداخت به صورت حضوری داشته باشد.

۴- تحویل کالا در تجارت الکترونیکی بسته به موقعیت مشتری، در همان روز یا روزهای دیگر است، در حالی که در تجارت سنتی تحویل کالا به صورت فوری است.

۵- تجارت الکترونیکی صرف نظر از برندها، بسیاری از محصولات را در دامنه و طیف گسترده ای ارائه می دهد، در حالی که تجارت سنتی با محدود بودن فضای موجود، تعداد محدودی از محصولات را به فروش می رساند.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – مقایسه فروش آنلاین و فروش سنتی – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *