از سئوی منفی چه می دانید؟

سئوی منفی تکنیک‌ هایی هستند که افراد برای ضربه زدن به سایت رقیب از آن ها استفاده می‌ کنند. یعنی به جای این که تلاش کنند رتبه خود را در گوگل بالا ببرند، جایگاه سایت رقیب را در گوگل پایین می آورند. پایین آمدن رتبه گوگل منجر به دیده نشدن و یا کمتر دیده شدن می شود. از سئوی منفی چه می دانید؟

از سئوی منفی چه می دانید؟

این یعنی هدر رفتن زمان و هزینه ای که برای بهینه سازی سایت خود کرده اید. برای مبارزه با سئوی منفی بهترین راه، شناخت تکنیک های آن است. در واقع یک وبمستر حرفه ای با مجهز بودن به این دانش می تواند به طور حرفه ای وب سایت خود را مدیریت کند.

رایج ترین تکنیک های سئوی منفی که باید بدانید

تکنیک هایی که وبمسترها به منظور افزایش رتبه وب سایت خود استفاده می کنند، سئوی کلاه سفید می باشد. در واقع زمانی که همه قوانین گوگل را رعایت می کنند و به طور اصولی و منطقی در جهت بالا بردن سایت تلاش می کنند، سئو مثبت است، گوگل به آنها امتیاز می دهد و رتبه سایت شان بالا می رود.

اما تکنیک هایی در سئو وجود دارد که خلاف قوانین گوگل است که هدف قرار دادن وب سایت رقیب و تهاجم به آن در جهت تخریب است. از سئوی منفی به عنوان سئوی کلاه سیاه هم یاد می کنند. مواردی از این تکنیک ها در ادامه مقاله بیان شده است که می تواند به شناخت بیشتر شما در این زمینه کمک کند. 

بک لینک  از سایت های نامعتبر 

بک لینک یکی از راه های دریافت لینک از سایر سایت های اینترنتی برای وب سایت است. ربات های گوگل زمانی که وارد یک صفحه می شوند، لینک های آن را بررسی و به صفحات لینک شده مراجعه می کنند. تا به اینجا سئو مثبت است اما مشکل زمانیست که

– سایت شما به صفحه ای که هیچ ارتباطی با موضوع و کار شما ندارد لینک دهی شود.

– سایت شما به سایت هایی که صفحات خالی دارند و یا اسپم شده اند ارجاع داده شود.

– خرید تعداد زیاد بک لینک برای سایت در بازه زمانی کوتاه، برای گوگل جرم محسوب می شود.

تمامی موارد بالا برای گوگل جرم محسوب شده و ضربه شدیدی برای شما خواهد بود و نتیجه ای جز تخریب سایت شما ندارد.

نفوذ هکرها و تخریب سایت رقیب

هکرها از روش های مختلفی برای تخریب سایت استفاده می کنند. به عنوان مثال

– محتوای مناسب سایت شما را شناسایی و پاک می کنند.

– صفحات سایت شما را برای ربات های گوگل محدود می کنند.

– از دیگر موارد می توان به نوشتن نظرات منفی و جعلی در مورد وب سایت رقیب اشاره کرد.

در مجموع برای در امان ماندن از سئوی منفی باید به طور حرفه ای وب سایت خود را بررسی و به روز رسانی کنید. فراموش نکنید بهترین راه برای در امان ماندن از تهاجم، شناخت تکنیک ها و مهارت در آنهاست.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – از سئوی منفی چه می دانید؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *