الگوریتم رنک برین Rank Brain چیست؟

الگوریتم رنک برین (Rank Brain) هوش مصنوعی گوگل شناخته می شود، که عبارت جستجو شده کاربر را به صورت مفهومی مورد بررسی قرار می دهد و بعد از آن نتایج جستجو را به کاربران گوگل نشان می دهد. در واقع یکی از مهمترین وظایفی که الگوریتم رنک برین بر عهده دارد این است که پاسخ مناسبی را به پرسش و جستجوی کاربران ارائه دهد. الگوریتم رنک برین Rank Brain چیست؟

الگوریتم رنک برین Rank Brain چیست؟

الگوریتم رنک برین گوگل تمامی نتایج را جمع بندی و تفسیر می کند و بر اساس تفاسیر خود یکی از بهترین پاسخ ها را در گوگل ارائه می دهد. همه ما به خوبی می دانیم که گوگل الگوریتم های زیادی دارد و در این سال ها روز به روز به تعداد آنها بیشتر شده است و هر یک از آنها هم دارای وظایف متعددی هستند که به خوبی به وظایف خود عمل می کنند.

از آنجایی که بسیاری از سایت ها تلاش نمودند با تکرار کلمه کلیدی نتایج اول جستجو را به خود تعلق دهند و از این طریق کاربران بیشتری را جذب خود نمایند، گوگل در پی ساخت الگوریتم رنک برین برآمد تا تنها سایت هایی را نشان دهد که هم دارای آن کلمه کلیدی باشند و هم اینکه به خوبی پاسخ مناسبی در آن یافت شود. با این عملکرد و این الگوریتم گوگل بسیاری از سایت هایی که بیش از حد از کلمه کلیدی استفاده کرده بودند در نتایج جستجوی اولیه وارد نمی شدند.

نحوه عملکرد الگوریتم رنک برین

همانطوری که بیان نمودیم الگوریتم رنک برین یکی از جدیدترین راهکارهای گوگل شناخته می شود که داده ها را به بهترین نحو ممکن پردازش می کند و بهترین نتایج را به کاربران ارائه می دهد. نحوه عملکرد این الگوریتم گوگل مانند دیگر الگوریتم های گوگل بسیار خاص می باشد، برای اینکه شما با نحوه عملکرد آن آشنایی داشته باشید در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های آن را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

نحوه چگونگی عملکرد این الگوریتم گوگل به شرح زیر می باشد:

۱- شناخت مفهوم کلمه کلیدی بر اساس عبارتی که جستجو شده است

الگوریتم رنک برین با استفاده کردن از هوش مصنوعی ای که در اختیار دارد بسیاری از داده هایی را که وارد می شود جمع آوری کرده و آنها را به درستی دسته بندی می نماید، در این حین اگر با کلمه کلیدی برخورد کند که با آن آشنایی ندارد اقدام می نماید تا آن را به خوبی حدس بزند و یا اینکه مشابه آن را پیدا کند.

این الگوریتم گوگل توجه بسیار زیادی به کلماتی که کاربر درخواست داده است می کند و تلاش و هدف اصلی آن این است که معنای آن کلمه را دریابد و تفسیر کند. بعد از اینکه آن کلمه را تفسیر نمود بر اساس علاقه کاربران صفحاتی که در آن پاسخ کاربر وجود دارد را نشان می دهد، هر صفحه ای که در لیست اول وارد شود یعنی علاقه مندی افراد به آن بیشتر است.

۲- بررسی رفتار کاربران بعد از نمایش نتایج جستجو

یکی از نکاتی که در مورد الگوریتم رنک برین باید بدانیم و از آن اطلاع داشته باشیم این است که عملکرد آن تنها به شناخت مفهوم مورد نظر کاربران محدود نمی شود، بلکه بعد از اینکه نتایج جستجو را نشان دهد، سعی می کند میزان رضایت کاربران از سایت های جستجو شده را مورد بررسی قرار دهد.

در واقع باید بدانید مهمترین مسئله ای که موجب می شود نتایج جستجوی سایت شما بالاتر رود میزان رضایت کاربران از سایت شماست که الگوریتم رنک برین به خوبی آن را تشخیص می دهد. این الگوریتم گوگل بعد از اینکه سایت ها را به کاربران نشان دهد، میزان ماندگاری آنها را در آن سایت ها مورد بررسی قرار می دهد و زمانی که متوجه شود کاربران در یکی از سایت ها میزان ماندگاری شان بیشتر بوده است به آن سایت امتیاز بیشتری می دهد. الگوریتم رنک برین Rank Brain چیست؟

یکی از نکاتی که در این مورد اهمیت بسیاری دارد و باید در این مورد اطلاعات لازم را داشته باشید، این است که رفتار و رضایت یک کاربر در این امر تاثیری ندارد، بلکه باید چندین کاربر از آن سایت رضایت داشته باشند تا الگوریتم رنک برین آن سایت را در نتایج اولیه جستجو نشان دهد.

معیارهای رنک برین برای رتبه دهی

همانطور که بیان نمودیم استراتژی های الگوریتم رنک برین جایگاه سایت ها را در گوگل به خوبی نشان می دهد و برخی از فاکتورهایی که از نظر این الگوریتم گوگل اهمیت بسیار زیادی دارد عبارتند از:

۱- پاسخگو بودن به سوالات کاربر

یکی از مهمترین فاکتورهایی که برای الگوریتم رنک برین اهمیت بسیاری زیادی دارد این است که محتوای ارزشمندی در سایت ها وجود داشته باشد. اینکه سایت ها تنها از کلمه کلیدی استفاده کنند کافی نمی باشد، بلکه باید آنها به خوبی به سوالاتی که کاربران خواهند داشت پاسخ دهند.

اینکه سایت شما تمامی اصول سئو را رعایت کند در این امر می تواند به شما کمک بسیاری نماید، بنابراین سعی کنید تمامی قوانین سئوی سایت را رعایت نمایید تا رضایت کاربران خود را بیشتر کنید و به پاسخ های آنها پرسش های مناسبی را ارائه دهید که این الگوریتم گوگل به این مورد اهمیت بسیاری می دهد.

۲- فاکتورهای مهم در رضایت کاربران قبل از ورود به صفحه

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهمی که الگوریتم رنک برین به آن اهمیت زیادی می دهد، این است که سایت ها به درستی برای تمامی کاربران باز شوند. به عنوان مثال برخی از افرادی که می خواهند با گوشی موبایل خود کلماتی را در گوگل سرچ کنند، باید سایت ها برای آنها به راحتی باز شود.

بنابراین این الگوریتم گوگل به سرعت باز شدن و دانلود این سایت ها اهمیت بسیاری می دهد، همچنین دقت داشته باشید که در طراحی سایت ها برای باز شدن در گوگل باید به استانداردهای آن دقت بسیاری داشته باشید و آنها را اجرا کنید.

۳- بررسی نمودن میزان رضایت کاربران هنگام جستجو

الگوریتم رنک برین همانطور که بیان نمودیم وظیفه اصلی ای که بر عهده دارد این است که در تمامی مسیر رضایت کاربران را به دست آورد و پاسخی مناسب برای پرسش های آنها پیدا کند. به همین دلیل باید به خوبی بدانید که یکی از مهمترین فاکتورهایی که این الگوریتم به آن اهمیت بسیار زیادی می دهد این است که رضایت کاربران را از ابتدا تا انتها به دست آورد.

۴- عبارت استفاده شده برای لینک سازی های خارجی و داخلی

از جمله دیگر فاکتورهای مهمی که الگوریتم رنک برین به آن اهمیت می دهد این است که کاربران با استفاده از لینک دهی های یک سایت بتوانند پاسخ خود را دریافت کنند، اینکه شما در سایت خود در مورد هر کلمه کلیدی لینک بسازید و افراد را برای درک آن کلمه به لینک راهنمایی شده هدایت کنید در این امر تاثیر بسیاری دارد و این الگوریتم گوگل به این ویژگی در سایت شما اهمیت بسیاری می دهد. بنابراین باید در لینک سازی داخلی سایت خود به کلمات کلیدی اهمیت بدهید و از آنها استفاده کنید.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – الگوریتم رنک برین Rank Brain چیست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *