الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم پاندا گوگل یکی از شناخته شده ترین الگوریتم های گوگل به شمار می رود که بسیاری از افراد با آن آشنایی دارند. وظیفه اصلی و مهمی که الگوریتم پاندا گوگل بر عهده دارد این است که کیفیت محتوا را مورد بررسی قرار دهد و میزان رضایت کاربران را هم در نظر بگیرد. الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

الگوریتم پاندا گوگل چیست؟

علت اصلی به وجود آمدن الگوریتم گوگل پاندا این است که محتواهای بی کیفیت را به خوبی شناسایی کند و با آنها مبارزه نماید. بر اساس این الگوریتم محتواهایی که بی ارزش هستند نشان داده نمی شوند و نتایج جستجو برای محتواهایی می باشد که جذاب و منحصر به فرد باشند.

الگوریتم پاندا گوگل را زمانی منتشر کردند که بسیاری از کاربران از زیاد شدن محتواهای بی کیفیت شکایت می کردند، به همین دلیل شرکت گوگل تصمیم گرفت طی اقدامی این سایت ها را حذف کند و با استفاده از الگوریتم پاندا نتایج جستجو را تنها برای سایت هایی که محتواهای با ارزش دارند رقم بزند.

با آمدن و استفاده کردن از این الگوریتم میزان رضایت و کیفیت سایت ها طبقه بندی شد و بر اساس این الگوریتم دیگر کیفیت سایت ها هم مشخص و تعیین می گشت. در واقع یکی از مهمترین الگوریتم های گوگل برای رتبه دهی سایت ها پاندا می باشد.

علت ساخته شدن الگوریتم پاندا گوگل

شاید بسیاری از افراد در مورد ساخته شدن الگوریتم پاندا گوگل اطلاعاتی نداشته باشند که این دسته از افراد باید بدانند که در سال ۲۰۱۰ شرکت گوگل دچار یک بحران اساسی و بزرگ شد که این بحران و مشکل در پی افزایش سایت های بی کیفیت و بی محتوا بود که فقط برای بهبود سئوی سایت از کلمات کلیدی زیاد استفاده می کردند و روز به روز هم در حال افزایش بودند.

این بحران موجب شده بود که معیار اصلی شرکت گوگل را با مشکل مواجه کند، چرا که معیار اصلی و مهم گوگل رضایت کاربران بود و با به وجود آمدن سایت های بی کیفیت، رضایت کاربران کاهش پیدا می کرد. در طی همین مشکل و عدم رضایت کاربران یکی از روزنامه های مشهور دنیا مقاله ای را بر همین اساس و بحران گوگل چاپ کرد که موجب شد این شرکت احساس خطر کند.

بدون شک همه ما به خوبی می دانیم که بزرگ ترین موتور جستجوی دنیا، زمانی که برایش مشکلی به وجود آید در پی حل آن مشکل بر می آید و راه حل این مشکل هم ساختن الگوریتم پاندا گوگل بود که با ساخت آن گوگل توانست تمامی محتواهایی که بی کیفیت هستند را حذف کند و یک بار دیگر رضایت کاربران خود را به دست آورد. پس از ایجاد این الگوریتم روش های سئوی داخلی نیز تغییر کرد.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – الگوریتم پاندا گوگل چیست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *