بهبود رتبه سئو با شبکه های اجتماعی

کاملا مشخص است که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی سایت ها، شبکه های اجتماعی و اثرات آنها را در نظر می گیرند. توجه به این موارد از سال ۲۰۱۱ هنگامی که گوگل الگوریتم پاندا را راه اندازی کرد شروع شد. از آن زمان، کارشناسان آزمایش های متعددی در مورد تاثیر سیگنال های شبکه های اجتماعی بر رتبه وب سایت انجام دادند. بهبود رتبه سئو با شبکه های اجتماعی

بهبود رتبه سئو با شبکه های اجتماعی

آنچه می توان با اطمینان گفت این است که شبکه های اجتماعی چه به صورت مستقیم و چه غیر مستقیم بر رتبه و محبوبیت سایت اثر می گذارند. هدف اصلی همه موتورهای جستجو این است که به کاربرانشان پاسخ های باکیفیتی در مورد درخواست های جستجوی خود ارائه دهند. از آنجا که وبمسترها کاملا تیزهوش هستند، آنها استراتژی های موثری را برای بهینه سازی و ارتقاء هر وب سایت به رتبه های بالا تدوین کرده اند.

در گذشته می توانستید هر وب سایتی (چه محتوای با کیفیت و چه بی کیفیت) در صفحه اول گوگل پیدا کنید. این منجر به هرج و مرج در جستجو شد. قرار دادن یک دسته کلمه و برجسته کردن آنها می توانست آن صفحه را در مورد آن کلمه در رتبه بالا قرار دهد. اما الان همه چیز تغییر کرده است.

سایت های زباله و اسپم توسط گوگل شناسایی می شوند و از نتایج حذف می شوند. گوگل دوره ای از “طبیعی بودن” را تعیین کرده است و شبکه های اجتماعی در راس آن قرار دارند. شاید، توسعه شبکه های اجتماعی امیدوار کننده ترین حوزه در سئوی سایت باشد. دریافت سوشیال سیگنال یکی از فاکتورهای سئوی خارجی می باشد.

سوشیال سیگنال چیست؟

نتایج و سیگنال های شبکه های اجتماعی در سرچ کنسول گوگل نمایش داده نمی شود. گوگل اعلام می کند که شبکه های اجتماعی پویا هستند و نمی توان به آن ها اتکا کرد چون ممکن است کاربران لایک ها و فعالیت های خود را حذف کنند و یا به صورت اشتباه در شبکه های اجتماعی واکنش نشان دهند.

مت کاتس درباره شبکه های اجتماعی می گوید که گوگل زمینه و اعتماد کافی برای لحاظ کردن اثر شبکه های اجتماعی بر نتایج وب سایت ها در گوگل را ندارد. اما نتایج جستجو دقیقا برعکس گفته گوگل را نشان می دهند و به وضوح بسیاری از سایت ها که در همه چیز مشابه هستند وب سایتی که سیگنال های اجتماعی قوی تری دارد در نتایج در رتبه بالاتری قرار می گیرد.

مهم ترین سیگنال های اجتماعی موثر برای وب سایت

میزان لایک هایی که در شبکه های اجتماعی مختلف به دست می آورید از سیگنال ها ی اجتماعی موثر است. در سبکه های اجتماعی که برای شرکت و مجموعه خود ایجاد می کنید و یا در پست هایی که لینک سایت و یا صحبت از برند شماست، هر چه بیشتر لایک شوند اثر بیشتری بر رتبه بندی گوگل می گذارند.

علاوه بر لایک و اشتراک گذاری، لینک های صفحات مرتبط را در انجمن ها، نظرات، نشریات، پروفایل ها و موضوعات قرار دهید. بک لینک فعال در شبکه های اجتماعی مخاطب هدف را به ارمغان می آورد. منابع منتشر شده در توییت ها بسیار سریعتر فهرست بندی می شوند و به عنوان مرجع شناخته می شوند. این روش برای ایندکس شدن مجدد سریع صفحه که نیاز به تغییرات مهمی دارد، توصیه می شود.

این یکی از مهمترین تاثیرات شبکه های اجتماعی است که به سرعت اطلاعات را به مخاطبان هدف منتقل می کند. به طور معمول، کاربران شبکه های اجتماعی برای برقراری ارتباط و یادگیری چیزهای جدید فعال هستند. آنها مشتریان بالقوه شما هستند.

کاربران شبکه های اجتماعی نه تنها وفاداری و تبدیل مشتری را افزایش می دهند بلکه به موتورهای جستجو سیگنالی می دهند تا وب سایت شما را بالاتر ببرد. سیگنال های اجتماعی منبع خوبی برای جذب ترافیک به وب سایت شما و بالا بردن وب سایت شما در صدر گوگل هستند.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – بهبود رتبه سئو با شبکه های اجتماعی – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *