تاثیر ریسپانسیو بودن سایت بر سئو

با همه گیر شدن تلفن های همراه هوشمند در میان مردم، صاحبان وب سایت ها با این مساله مواجه هستند که یا باید سایتی جداگانه برای موبایل ها و دستگاه های کوچک داشته باشند و یا سایت خودشان را واکنشگرا بسازند. تاثیر ریسپانسیو بودن سایت بر سئو

تاثیر ریسپانسیو بودن سایت بر سئو

طراحی واکنشگرا به این معنی است که سایت شما نسبت به تغییر اندازه صفحه نمایش دستگاهی که با آن نمایش داده می شود، واکنش نشان دهد، یعنی اندازه سایت، با تغییر اندازه صفحه نمایش نیز تغییر کند.

با وجود دستگاه های مختلف با اندازه های متفاوت، در نظر گرفتن سایتی که بتواند به راحتی در هر دستگاهی به نمایش در آید، بسیار حیاتی است. زیرا که طیف گسترده ای از کاربران اینترنت از طریق دستگاه های جیبی مانند موبایل ها و تبلت ها از سایت ها بازدید می کنند. پس واکنشگرا بودن سایت شما بسیار مهم و ضروری است.

طراحی سایت واکنشگرا یا ریسپانسیو مزایایی را به دنبال دارد که به توضیح هر کدام می پردازیم:

رنکینگ بالاتر

گزارش های اخیر نشان می دهند که حدود ۴۰% جستجوها از طریق موبایل انجام می شوند. جستجوهایی که از طریق موبایل انجام می شوند، تحت تاثیر پارامترهای جغرافیایی قرار می گیرند و در نهایت نتایج از فیلترهای جغرافیایی عبور کرده و در معرض نمایش قرار می گیرند. در این صورت است که گوگل نتایجی مرتبط و بهینه شده را که مناسب با جستجوی شماست، ظاهر می کند.

اگر شخصی با موبایل خود از طریق جستجو، وارد سایت شما شود و آن به شکل مناسبی در دستگاه وی به نمایش در نیاید، او با زدن کلیک بازگشت، سایت دیگری را از میان نتایج برای بازدید انتخاب می کند و همین عدم به نمایش در آمدن سایت شما، عاملی است که روی رنکینگ سایت تان تاثیر می گذارد.

طراحی سایت ریسپانسیو و سئو

سئو و بهینه سازی سایت هم هزینه بر است و هم زمان بر. پس چرا هم منابع مالی و هم زمان خود را دوباره صرف بهینه سازی سایت موبایلی کنیم؟

سایتی که به صورت واکنشگرا طراحی شده باشد، دیگر نیازی به بهینه سازی دوباره ندارد و تمام تلاش های شما در بهینه سازی سایت اصلی بر روی آن هم اعمال می گردد.

نکته مهم دیگر این است که:

گوگل سایت های واکنشگرا (Responsive) را دوست دارد؛ چرا که گوگل و الگوریتم هایش به تجربه کاربر از استفاده از یک سایت و مدت زمان سپری شده یک کاربر در آن اهمیت می دهند. اگر کاربران و مشتریانتان از سایت شما راضی باشند و برای آنها تجربه کاربری مناسبی را به ارمغان آورید، گوگل هم سایت شما را در بالاترین نتایج نشان خواهد داد.

با توجه به استفاده کاربران از موبایل و تبلت، طراحی سایت واکنشگرا امری ضروری است. طراحی سایت واکنشگرا یا Responsive سبب افزایش خشنودی کاربران و در نتیجه رنکینگ سایت می شود.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – تاثیر ریسپانسیو بودن سایت بر سئو – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *