تاثیر گواهی SSL بر سئو

امنیت از موارد زیربنایی و مهم وب سایت ها می باشد. پایین بودن امنیت وب سایت می تواند باعث بروز بسیاری از مشکلات و تاثیر منفی در پیشرفت و رونق کسب و کار اینترنتی شود. امنیت یکی از عواملی است که می تواند به طور مستقیم یا غیر مستقیم سئو را تحت تاثیر قرار دهد. تاثیر گواهی SSL بر سئو

تاثیر گواهی SSL بر سئو

بطور کلی دو بحث مهم در زمینه امنیت و سئو مطرح می شود. یکی ایمن سازی کلی و ساختاری وب سایت و دیگری استفاده از گواهی امنیتی SSL است. مسئله اول ایمن سازی کلی و ساختاری صفحات می باشد. با اعمال اقدامات امنیتی می توان آسیب های ناشی از حمله هکرها را کاهش داد. در این حالت اگر امنیت تامین شود تاثیر مثبت و مستقیم بر سئو ندارد. اما اگر این اقدامات ضروری صورت نگیرد می تواند تاثیرات منفی بر آن داشته باشد.

به عبارت دیگر هنگامی که امنیت وب سایت شما ضعیف باشد، حفره های امنیتی زیاد خواهند بود. بنابراین قابل نفوذ بودن سایت در برابر حملات، باعث کاهش اعتبار سایت در ارزیابی گوگل می شود.

مسئله دوم استفاده از گواهی امنیتی SSL برای ایمن سازی رد و بدل کردن اطلاعات کاربران در سایت می باشد که تا حدی می تواند تاثیر مثبتی روی سئو بگذارد. از نظر گوگل صفحات دارای پروتکل HTTPS از نظر امنیت و سئو امتیاز بالاتری دارند. به عبارتی با SSL سئوی سایت شما بالاتر رفته و اینجاست که تاثیر امنیت سایت بر سئو مشخص می شود.

امنیت سایت و استفاده از گواهی SSL

برای استفاده از گواهی نامه SSL به نکات زیر دقت کنید:

– اگر سایت قبلا دارای SSL نبوده است، باید همه صفحات HTTP قبلی را بصورت ۳۰۱ به صفحات HTTPS تغییر دهید.

– از SSL غیر رایگان استفاده کنید.

درباره تاثیر امنیت سایت بر سئو باید گفت که ایمن سازی وب سایت باعث جلب اعتماد کاربران می شود. در نتیجه این موضوع موجب بالا رفتن ترافیک سایت، تعداد بازدیدکنندگان و توسعه کسب و کار خواهد شد.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – تاثیر گواهی SSL بر سئو – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *