مزیت سئو نسبت به بازاریابی موتورهای جستجو

بازاریابی موتور جستجو با پرداخت پول (SEM)، شیوه ای سریع و راحت است تا بتوانید با کلمات کلیدی مرتبط با نوع کسب و کارتان، در لیست موتورهای جستجو همچون گوگل قرار بگیرید. متاسفانه باید گفت که بازاریابی با پرداخت پول، بسیار هزینه بر می باشد. بهینه سازی موتور جستجو (سئو) می تواند با پس انداز پول به شما کمک کند تا در یک زمان بازدیدکننده بیشتری داشته باشید. مزیت سئو نسبت به بازاریابی موتورهای جستجو

مزیت سئو نسبت به بازاریابی موتورهای جستجو

تفاوت میان بازاریابی موتور جستجو و سئو (بهینه سازی موتور جستجو)

سئو یا همان بهینه سازی موتور جستجو روی نتایج ارگانیک موتورهای جستجو همچون گوگل، بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو تمرکز می کند. اگر وب سایت شما در لیست نتایج منظم قرار دارد، شما مجبور نیستید برای هر کلیک مبلغ قابل توجهی پرداخت کنید. اگر شما از طریق بازاریابی جستجو با پول برای وب سایت خود در موتورهای جستجو مبلغی پرداخت می کنید، وب سایت شما در بخش نتایج اسپانسر در هر صفحه جستجو ظاهر می شود.

اولین مزیت سئو: بهینه سازی موتورهای جستجو، آخرین نتایج را ارائه می کند

بازاریابی جستجو با پول عالی است چرا که نتایج سریع را برای شما به همراه دارد. شما از این طریق بیشترین بازدید را خواهید داشت و بازدیدکننده در همان دقیقه اول از سایت شما بازدید خواهد کرد. در این شیوه متاسفانه، شما پس از توقف پرداخت، هیچ بازدیدکننده ای نخواهید داشت.

برای رسیدن به رتبه بالا در نتایج جستجو، می بایست صفحات وب سایت خود را ارتقا دهید و لینک های خوبی داشته باشید که کاربران از آن طریق وارد وب سایت شما بشوند. در این صورت زمان بیشتری نیاز است تا با سئو رتبه بالایی به دست بیاورید. خوشبختانه بسیاری از وب سایت ها از این طریق رتبه خود را به مدت طولانی تری حفظ می کنند. در دراز مدت، مزیت سئو بسیار بیشتر از روش اول مشخص می شود. اگر شما صاحب کسب و کاری هستید که می خواهید ادامه بدهید، سئو مسیر شما را هموار می کند.

دومین مزیت سئو: ارتقا اجتناب ناپذیر است

در این شیوه شما ناگزیر هستید تا وب سایت خود را ارتقا بدهید. اگر شما از بازاریابی جستجو با پول بهره بگیرید، قطعا بازدیدکننده خواهید داشت چون برای این کار هزینه کرده اید. با سئو هم بازدیدکننده خواهید داشت، چون وب سایت تان از نظر ظاهری و محتوایی خوب است. در صورت استفاده از سئو برای بهبود رتبه وب سایت تان، مجبور هستید سایت خود را از جمله محتوا، قابلیت ها، تصاویر و …. بهینه نمایید. اگر چه این امر مستلزم کار بیشتر می باشد ولی مطمئن باشید وب سایت شما و البته درآمد شما با این تغییرات به طرز قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

مزیت سوم سئو: ادغام با شبکه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی به شما کمک خواهند کرد تا با لینک سایر سایت ها، آمار بازدید از سایت خود را افزایش دهید که به دنبال آن در گوگل رتبه بهتری خواهید داشت. یک صفحه جدید در وب سایت تان ایجاد کنید و سپس در سایت های بزرگ به آن اشاره کرده و لینک بدهید. از طریق سایت های شبکه های اجتماعی بازدیدکننده بیشتری خواهید داشت که از طریق لینک های موجود وارد سایت شما شده اند و این موضوع قطعا تاثیر مثبتی در سئوی وب سایت شما دارد.

همانطور که گفتیم در صورتی که پول دارید و در حال حاضر به بازدیدکننده سایت نیاز دارید، بازاریابی جستجو با پول بسیار مناسب است. ولی چنانچه می خواهید بدون پرداخت برای هر کلیک، رتبه بالایی به دست بیاورید از سئو برای ارتقا سایت تان بهره بگیرید. در پایان باید گفت، سئو برای بازگشت سرمایه، بهترین انتخاب است.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – مزیت سئو نسبت به بازاریابی موتورهای جستجو – سئو – بهینه سازی سایت – طراحی سایت – طراحی وب – طراحی وب سایت – بازاریابی اینترنتی – طراحی فروشگاه اینترنتی – طراحی فروشگاه آنلاین – دیجیتال مارکتینگ – تولید محتوا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *