مشکلات رایج کاربران در استفاده از سایت

اکثریت سایت ها مشکلاتی مربوط به کاربردی بودن دارند که می تواند موجب شود که کاربران دچار سردرگمی شوند و در نهایت سایت شما با شکست مواجه شود. در ادامه به برخی از مشکلاتی اشاره خواهیم کرد که کاربران می توانند در یک سایت با آن مواجه شوند که در نهایت منجر به سردرگمی و کاهش بازدهی سایت خواهد شد. مشکلات رایج کاربران در استفاده از سایت

مشکلات رایج کاربران در استفاده از سایت

یکی از بزرگ ترین علائمی که سایت شما در آن دچار مشکلات کاربری می باشد این است که کاربر سایت تان در یافتن محتوا و مطلبی که به دنبال آن است با مشکل و دشواری رو به رو باشد. شما ممکن است چنین دریابید که:

– به اندازه کافی نتایج جستجوی خود را غنی نکرده اید.

– طراحی مجددی که اخیرا انجام داده اید موجب شده فروش شما کاهش پیدا کند.

– با وجود آن که مشتریان جستجوی بسیار زیادی را در سایت شما انجام می دهند، تعداد بسیار کمی از آنها نتایج بدست آمده را دنبال می کنند.

این شرایط اغلب زمانی اتفاق می افتد که کاربر در یافتن آنچه به دنبالش می باشد مشکل داشته باشد. متاسفانه این امر یکی از رایج ترین مشکلات در امر کاربری سایت بوده است. به طور منطقی می توان چنین گفت که هرچه سایت شما بزرگ تر باشد، سخت تر خواهد بود که کاربر آنچه را می خواهد پیدا کند.

هر چه سایت شما دارای ساختار مسیریابی ضعیف تر، لینک های مشکل دار و سیستم سئوی ضعیف باشد می تواند با این مشکل رو به رو شود. اطمینان حاصل نمایید که برای کاربران خود کمک های اولیه و اصلی و همچنین المان های بصری مناسبی فراهم نمایید تا به سادگی و در کمترین زمان به آنچه در سر دارند دست یابند.

برای نمونه :

– یک سیستم جستجوی پیشرفته

– نقشه سایت

– شاخص های الفبایی

– نمایشی از پربیننده ترین محتوای سایت

مفهوم کلی سایت واضح نباشد

یکی از مسائلی که کاربران جدید در مواجه با یک سایت، بسیار با آن برخورد می کنند آن است که نمی توانند به سادگی دریابند که موضوع کلی سایت در چه رابطه است. سایت خود را به گونه ای دیگر ببینید. به عنوان یک کاربر جدید از خود بپرسید که در اولین نگاه چه چیز چشم و توجه شما را به خود جلب می کند؟

با استفاده از لوگو و علائم بصری قوی به بیننده ای که برای اولین بار وارد سایت شما شده است القا کنید که محتوای کلی سایت شما حول چه محور و موضوعی می باشد.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – مشکلات رایج کاربران در استفاده از سایت – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *