نام دامنه یا دامین چیست؟

نام دامنه یا دامین آدرس اینترنتی است که کاربران اینترنت می‌ توانند به وب سایت شما دسترسی داشته باشند. از یک نام دامنه برای یافتن و شناسایی رایانه ها در فضای اینترنت استفاده می‌ شود. رایانه ها از آدرس های IP استفاده می‌ کنند که یک سری عدد و شماره هستند. نام دامنه یا دامین چیست؟

نام دامنه یا دامین چیست؟

با این حال، یادآوری رشته های اعداد برای انسان دشوار است. به همین دلیل، نام دامنه به جای استفاده از آدرس IP، برای شناسایی موجودیت ها در اینترنت ایجاد و مورد استفاده قرار گرفته است.

نام دامنه می‌ تواند هر ترکیبی از حروف و اعداد باشد و می‌ تواند در ترکیب های مختلف نام دامنه مانند com ، .net. و همچنین موارد دیگر استفاده شود.

قبل از استفاده از آن، باید نام دامنه ثبت شود. هر نام دامنه بی نظیر است. هیچ دو وب سایت نمی‌ توانند نام دامنه یکسانی داشته باشند. اگر شخصی در www.yourdomain.com تایپ کند، به وب سایت شما می‌ رود و شخص دیگری نیست. ایمیل های حرفه ای با نام دامنه شما همچنین می‌ توانند به شما در افزایش اعتبار و ایجاد برند حرفه ای تان کمک کنند.

قسمت های یک دامنه چیست؟

دامنه ها، بیش از یک سطح کار می‌ کنند. آنها هم دامنه سطح بالا (دامنه اصلی) و هم دامنه سطح دوم (ساب دامین) را شامل می‌ شوند. نکته جالب در مورد دامنه ها این است که می‌ توانید تقریبا هر نامی را که می‌ خواهید به عنوان ساب دامین خودتان انتخاب کنید.

دامنه اصلی به صورت yourdomain.com است و ساب دامین به صورت subdomain.yourdomain.com می‌ باشد که subdomain نام دلخواهی است که شما انتخاب کرده اید.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – نام دامنه یا دامین چیست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *