نقش ترافیک ارگانیک در افزایش فروش

تبدیل ترافیک ارگانیک به لید و افزایش فروش در حوزه دیجیتال مارکتینگ مباحث پایه می باشد. زیرا هدف هر کسب و کاری بعد از افزایش کیفیت کار و تبلیغات، فروش بیشتر است. در این مقاله ابتدا واژگان کلیدی این مبحث را تعریف می کنیم. سپس به این موضوع می پردازیم. نقش ترافیک ارگانیک در افزایش فروش

نقش ترافیک ارگانیک در افزایش فروش

تعریف ترافیک و انواع آن

ترافیک وب سایت به این معنی است که چه تعداد از مخاطبان از وب سایت شما بازدید کرده اند. به چه مقدار دیده شده اید و مخاطبان، سایت شما را می شناسند. دو نوع ترافیک سایت وجود دارد. ترافیک ارگانیک و ترافیک پولی.

ترافیک ارگانیک یکی از مهمترین نوع ترافیک ها می باشد چرا که ترافیکی هدفمند است. با اصول علمی به انجام رسیده و احتمال موفقیت آن تضمین شده است. هنگامی که شما آیتم های دیجیتال مارکتینگ و سئو را به درستی رعایت کنید، افزایش مخاطب خواهید داشت. در نتیجه ترافیک ارگانیک بالایی دارید.

ترافیک پولی همان تبلیغ کلیکی در سایت های دیگر است. به عبارتی به سایت های دیگر پول می دهید تا از سایت شما تبلیغ کنند. شاید این شیوه به نظر جذاب باشد چون مسیر را کوتاه کرده اید. اما زمانی شما مخاطب واقعی دارید که کاربر بر اساس نیاز اطلاعاتی اش در گوگل جستجو کرده و به سایت شما ورود کند. بدین طریق شانس این را دارید که یک بار دیگر از سوی کاربر بازبینی شوید.

لید و نقش آن در افزایش فروش

مغازه ای را تصور کنید که رفت و آمد مشتری در آن زیاد است. شاید افراد از مغازه در آن لحظه خریدی نداشته باشند. اما با برند آن مغازه و نوع محصولش آشنا شده اند. ممکن است به دوستان خود هم پیشنهاد کنند تا به آن مغازه نگاهی بیندازند.

در اصطلاح به این مشتریان بالقوه، لید یا سرنخ می گویند. زیرا آشنایی اولیه با بیزینس شما را دارند و احتمال این هست تا در آینده از شما خرید داشته باشند. در دنیای پر رقابت امروزی واحد بازاریابی و فروش هر کسب و کاری باید برنامه ریزی های لازم و استراتژی های مفیدی برای افزایش لید داشته باشد. زیرا به همان اندازه که داشتن مشتری وفادار برای کسب و کار مهم است افزایش لید هم اهمیت خاصی دارد زیرا منجر به افزایش فروش می شود.

چند روش برای تبدیل ترافیک ارگانیک به لید و افزایش فروش

– تولید محتوای مناسب و به روز

به دست آوردن اطلاعات در مورد موضوع و یا کالایی مهمترین دلیل ورود کاربر به یک وب سایت است. سعی کنید محتوای کامل و جامعی بنویسید که مخاطب نیازی به وب سایت های دیگر برای جمع آوری اطلاعاتش نداشته باشد.

جامعیت داشتن محتوای شما باعث می شود تا مخاطب از محتوای جدیدی که در سایت قرار می دهید بازدید کند یا حتی منتظر محتوای جدید باشد. این مسئله باعث افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت شما و ادامه داستان فروش خواهد شد.

– از مخاطب خود ایمیل دریافت کنید

به روش های مختلفی می توان از مخاطب ایمیل دریافت کرد و در نتیجه از ایمیل مارکتینگ برای تبلیغ محصولات تان استفاده کنید. برای مثال می توانید کتاب الکترونیکی رایگان در سایت خود قرار دهید. قطعا افرادی هستند که به این کتاب احتیاج داشته باشند. با گرفتن ایمیل، کتاب را برایشان ارسال کنید. اگر نیازمند کارمند و یا کارآموز هستید در سایت خود اعلام کنید و رزومه افراد را از طریق ایمیل دریافت کنید. این یک روش خوب برای داشتن ترافیک ارگانیگ است.

– شبکه های اجتماعی

حتما از شبکه های اجتماعی برای جذب مخاطب به سایت خود استفاد کنید. امروزه اغلب افراد در شبکه های اجتماعی عضو هستند و چندین بار در روز به طور اعتیاد آوری به شبکه های اجتماعی رجوع می کنند. از شبکه های اجتماعی استفاده کتید و مخاطب را ترغیب کنید تا از سایت شما بازدید کند و مطالب بیشتر و محصولات بیشتر را ببیند.

– بهینه سازی سایت

سایتی زیبا و شکیل طراحی کنید. زیبایی ظاهری سایت در جذب مخاطب موثر است. از طرفی از تکنیک های سئو برای این که در صفحه اول گوگل باشید استفاده کنید تا بدین طریق مخاطب بیشتری جذب کنید.

– سایت را برای موبایل  هم بهینه کنید

امروزه اکثر افراد از طریق موبایل وارد وب سایت ها می شوند. دلیل آن راحتی استفاده از موبایل نسبت به ابزارهای دیگر است. از بهینه سازی موبایل غافل نشوید.

– محتوای ویروسی تولید کنید

بسیار مهم است که از محتوای گرافیکی و ویدیویی موثر در شبکه های اجتماعی و وب سایت خود استفاده کنید. محتوایی که جذاب باشد و پیام خوب و قابل توجهی داشته باشد، باعث به اشتراک گذاری بین افراد می شود. حتما در تولید محتوای خود نام وب سایت تان را درج کنید. در مجموع اطلاعات خود را در مورد افزایش ترافیک سایت افزایش دهید. از طریق به روز کردن دانش و مطالعه بیشتر می توان به این مهم دست یافت.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – نقش ترافیک ارگانیک در افزایش فروش – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *