پنالتی گوگل به چه معناست؟

پنالتی گوگل به معنای جریمه و مجازات شدن توسط گوگل می‌ باشد. پنالتی گوگل در نتیجه‌ استفاده از روند غیرمجاز در سئوی سایت است که به آن سئوی کلاه سیاه نیز گفته می‌ شود. پنالتی گوگل به چه معناست؟

پنالتی گوگل به چه معناست؟

این رخداد می‌ تواند دلایل مختلفی از جمله خرید بک لینک، استفاده‌ بیش از حد و نادرست از تگ‌ ها، تکرار زیاد کلمه کلیدی، متن بی‌ کیفیت، وب‌ سایت هک‌ شده، وب‌ سایت آلوده به ویروس و تولید اسپم را داشته باشد.

از آنجا که گوگل به طور پیوسته نتایج جست‌ و‌ جو را تحت نظر دارد؛ کیفیت محتواها را بررسی کرده، محتواهای بی‌‌ ارزش را از بین برده و به محتواهای با کیفیت بها می‌ دهد. اینجاست که پنالتی گوگل در سئو مطرح می‌ شود و کوتاه مدت، بلند مدت یا همیشگی بودن آن برای سایت قرار داده می‌ شود.

تفاوت الگوریتم و پنالتی

الگوریتم‌ ها اصول و روش‌ هایی را ارائه می‌ کنند که با استفاده از آن‌ ها می‌ توان به بهترین نتیجه دست یافت. الگوریتم‌ های پنگوئن و پاندا برای رتبه‌ دادن به وب‌ سایت‌ هایی هستند که مطابق این اصول رفتار می‌ کنند تا به جایگاه بالایی در نتایج جست‌ و‌ جو برسند.

پنالتی شدن به معنای مجازات شدن وب‌ سایت از سمت گوگل در جریان پیروی نکردن از الگوریتم‌ هاست. نتیجه این پیروی نکردن کاهش ترافیک سایت به شکل قابل توجه است.

دو نوع جریمه دستی و خودکار برای وب‌ سایت وجود دارد. اگر جریمه دستی باشد هنگاهی که یک وب‌ سایت توسط گوگل پنالتی شود گزارشی از طریق گوگل سرچ کنسول دریافت می‌کند؛ در جریمه خودکار احتمال فهمیدن مجازات توسط گوگل معمولا وجود ندارد و گاها ماهرترین متخصصان سئو را هم غافلگیر و متعجب می کند.

روش‌ های تشخیص پنالتی شدن توسط گوگل

– وب‌سایت در رتبه‌ بندی قابل مشاهده نیست.

– صفحات وب‌ سایت شما بدون هیچ عملی از جانب شما به صفحات پایین‌ تر گوگل تنزل پیدا کرده است.

– صفحات وب‌ سایت شما تماما و به طور ناگهانی از نتایج جست‌ و‌ جوی گوگل حذف شده است.

– برای کاربران پیام‌ های هشدار نمایش داده می‌ شود.

– رتبه دامنه کاهش پیدا کرده است.

از بین بردن پنالتی گوگل

گاه هزینه‌ های خروج از پنالتی به حدی زیاد است که شروع از صفر امری مقرون به صرفه‌ تر محسوب می‌ شود. بنابراین تلاش کنید تا در معرض خطر پنالتی شدن قرار نگیرید. برای خارج شدن از پنالتی بهترین کار صبر و انتظار است. همچنین با پاک‌ سازی متون مخرب و بی‌ کیفیت و تولید محتوای با ارزش می توان امیدوار بود که شرایط بعد از مدت زمانی به حالت قبل برگردد.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – پنالتی گوگل به چه معناست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *