گوگل ترندز (google trends) چیست؟

گوگل ترندز (google trends) یک وب سایت توسط گوگل است که میزان محبوبیت سوالات جست و جو شده در گوگل را در مناطق و زبان های مختلف تجزیه و تحلیل می کند. این وب سایت از نمودارهایی برای مقایسه حجم جست و جو و نمایش داده های مختلف در طول زمان استفاده می کند. گوگل ترندز (google trends) چیست؟

گوگل ترندز (google trends) چیست؟

روزانه حجم زیادی از کابران از موتور جست و جوی گوگل استفاده می کنند. اینکه بدانیم چه واژه هایی بیشترین میزان جست و جو را دارند، کمک شایانی در تحلیل داده ها به ما می کند. ترندز به معنی روند است، در واقع روند جست و جوی کلمات توسط کاربران در موتور جست و جوی گوگل، ترندز نام دارد.

گوگل این قابلیت را دارد که جست و جوهای کاربران در جای جای مناطق مختلف جهان را، برای ما به نمایش بگذارد. که این قابلیت گوگل در سئوی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است.

گوگل ترندز نیز می تواند نتایج جست و جو را بر اساس بازه زمانی مشخصی طبقه بندی کند و حتی مقایسه ای بین نوع کاربرد املایی یک واژه با همان واژه به شکل دیگر نیز در گوگل ترندز امکان پذیر است. حتی می توان بر اساس دسته بندی های هنری، سرگرمی، کامپیوتر و یا غیره جست و جو را محدود کرد و امکان مقایسه بین ۵ عبارت به طور همزمان وجود دارد.

قابلیت های گفته شده بالا برای کسانی که کار محتوا نویسی و یا سئو را انجام می دهند از اهمیت بالایی برخوردار است، دقت کنید گوگل مستقیما به ما نمی گوید که چه کار باید انجام بدهیم بلکه ما بر اساس نتایج آن می توانیم محیط کسب و کار را تجزیه و تحلیل کنیم و مسیری درست در راستای آن انتخاب نماییم.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – گوگل ترندز (google trends) چیست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *