5 نکته مهم در انتخاب نام دامنه سایت

چقدر باید در مورد نام دامنه سایت خود فکر کنید؟ واقعا این قدر اهمیت دارد؟ اگر یک وب سایت و تجارت با کیفیت داشته باشید، افراد بدون توجه به دامنه مورد نظر از سایت شما بازدید می کنند، آیا درست است؟ مسلما خیر. ۵ نکته مهم در انتخاب نام دامنه سایت

5 نکته مهم در انتخاب نام دامنه سایت

می بینید که نام دامنه شما عنصر اصلی وب سایت شماست. این مساله می تواند تجارت شما را رونق بخشد و یا برعکس آن را نابود سازد. بنابراین انتخاب نام دامنه ای که برای تجارت شما مناسب باشد بسیار مهم است.

چرا نام دامنه شما این قدر مهم است؟

URL شما اولین چیزی است که بازدیدکنندگان تان می بینند. یک نام دامنه خوب می تواند تأثیر مثبت و ماندگاری را ایجاد کند، در حالی که نام دامنه نامناسب می تواند بازدیدکنندگانی را که شاید در آینده مشتری تان باشند را از شما دور کند.

نام دامنه روی سئوی سایت تأثیر می گذارد و می تواند به رتبه بندی SEO شما کمک کند. همچنین می تواند مارک شما را مشخص کند.

نام دامنه شما یک فرصت تجاری است! نام دامنه مناسب می تواند شناخت برندتان را افزایش دهد. این عناصر تنها چند مورد از دلایل مهم اهمیت دامنه شماست.

چگونه نام دامنه مناسب را انتخاب کنید؟ این دقیقاً همان چیزی است که امروز می خواهیم با شما به اشتراک بگذاریم.

۱. از پسوندهای نام دامنه مناسب (com ، .org ، .net.) استفاده کنید

هنگامی که پسوند نام دامنه خود را انتخاب می کنید، می توانید از یک چیز مطمئن باشید: “com.” همچنان بهترین است. امروزه ۴۳ درصد از کل دامنه ها دارای پسوند “com.” هستند. چرا؟ چون، “com.” آشناترین و آسان ترین حالت برای به خاطر سپردن است.

در حالی که بسیاری از وب سایت های موفق با “net.” و “org.” وجود دارند، اگر وب سایت شما دارای پسوند “com.” باشد، احتمالاً عملکرد بهتری خواهد داشت.

۲. نام دامنه شما باید با برند تجاری تان هماهنگ باشد

نام دامنه شما باید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان بتوانند آن را به خاطر بسپارند و به اشتراک بگذارند. این پایه و اساس برند شماست.

در اینجا تفاوت اصلی بین نام دامنه تجاری و نام دامنه عمومی وجود دارد:

یک نام دامنه با مارک تجاری منحصر به فرد است و از رقبا جداست، در حالی که یک نام دامنه عمومی معمولاً پر از کلمات کلیدی است که به خاطر سپردن آن بسیار مشکل است.

۳. نام دامنه کوتاه بهتر از طولانی است

به طور کلی، وقتی صحبت از طول دامنه می شود، کوتاه تر بهتر است. بیشترین طول نام تقریباً ۱۲ حرف است.

۶ تا ۱۴ کاراکتر را در نظر داشته باشید و هرچه کوتاه تر باشد، بهتر در ذهن افراد باقی می ماند.

۴. اطمینان حاصل کنید که تایپ آن آسان است

به برخی از محبوب ترین وب سایت های جهان فکر کنید. چه چیزی در ذهن شما خطور می کند؟

Google ،Facebook ،Twitter ،Instagram ،Yahoo ،CNN که نکته مهم مشترک آنها این است که هجی کردن آنها آسان است.

بازدیدکنندگان شما باید بتوانند نام دامنه تان را بدون مشکل تایپ کنند. اگر باید بیش از یک بار هجی را برای درک آن توضیح دهید، خیلی پیچیده است!

آخرین چیزی که می خواهید این است که بازدیدکنندگان بالقوه، دامنه شما را اشتباه تایپ کنند و در نهایت به یک وب سایت دیگر برسند!

۵. اطمینان حاصل کنید که تلفظ آن آسان است

یک روش آسان برای آزمایش این است که نام دامنه احتمالی خود را به ۱۰ نفر بگویید و از آنها بخواهید آن را تلفظ کنند. اگر بیش از چند نفر برای تلفظ کردن آن تلاش می کنند، باید آن را ساده کنید.

این مساله، به اشتراک گذاردن نام دامنه شما به صورت دهان به دهان را برای بازدیدکنندگان آسان تر می کند.

مشاوره با ما در این زمینه می تواند بسیار نتیجه بخش باشد. دیجیتال مارکتینگ ثامن آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی وب سایت در کرمان است.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – ۵ نکته مهم در انتخاب نام دامنه سایت – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *