6 نکته مهم درباره نسخه موبایلی وب سایت

در کل تجارت شما باید از طریق هر دستگاهی قابل دسترسی باشد. بنابراین طراحی سایت شما نه تنها باید با مخاطبین کامپیوتر سازگار باشد بلکه باید برای گوشی های همراه هوشمند نیز کارآمد باشد. ۶ نکته مهم درباره نسخه موبایلی وب سایت

6 نکته مهم درباره نسخه موبایلی وب سایت

امروزه کاربرد گوشی های همراه برای مشتریان بیشتر از هر وسیله دیگری است. تصمیم گیری افراد برای سرمایه گذاری، بسته به راحتی دسترسی آن ها به اطلاعات مورد نظر از طریق گوشی همراهشان است.

وقتی صحبت از دسترسی آسان موبایلی به میان می آید، وب سایت های موبایلی، یکی از مهم ترین مسائلی است که باید آن را بررسی کرد. در اینجا به ۶ قانون بسیار ساده اشاره خواهیم کرد که می تواند سایت شما را برای استفاده با موبایل بهینه سازد.

۱- مخاطب خود را بشناسید

یکی از بهترین مسائل برای فعالیت های آنلاین آن است که شما تقریبا برای دست یابی به هر اطلاعاتی می توانید موضوع مربوط به آن را تحت نظر قرار دهید. بنابراین هنگامی که بر روی طراحی سایت مطابق با گوشی های همراه خود کار می کنید، می توانید یک طراحی را ارائه دهید که بیشترین استفاده را برای کلیه مخاطبین شما داشته باشد.

۲- محتوای شما کلید کار شماست

از آنجایی که وب سایت های موبایلی کلیه عملکردهای وب سایت های نسخه دسکتاپ را ندارند، طراحان سایت باید اولویت ها را تشخیص دهند و در نظر بگیرند که مخاطبین آن ها در کل به دنبال چه مطالبی هستند و اطمینان حاصل کنند که صفحات این مطالب به راحتی قابل دسترس می باشند. اغلب مخاطبین به دنبال آدرس، شماره تماس و یا ایمیل شما هستند بنابراین همیشه در نظر داشته باشید که این بخش از سایت را برای موبایل ها بسیار در دسترس قرار دهید.

۳- به صفحه های لمسی فکر کنید

طراحی شما باید به گونه ای باشد که همه لینک ها را به راحتی بتوان با انگشت کلیک کرد. اما در انتخاب اندازه مراقب باشید. از دکمه های بسیار بزرگ نیز استفاده نکنید.

۴- طراحی خود را ساده نگه دارید

به خاطر داشته باشید که هدف شما از طراحی وب سایت برای موبایل آن نیست که زیبایی طراحی خود را به مخاطب نشان دهید بلکه تمرکز باید بر روی سهولت دسترسی برای او باشد. به همین خاطر شما باید به شدت در طراحی خود دقیق باشید و تنها مطالب مهم را در این گونه وب سایت ها قرار دهید و طراحی سایت را ساده و تمیز نگه دارید، تلاش شما باید بر سادگی باشد نه حجیم سازی. اما زیاده روی هم نکنید. در حالی که سادگی طراحی شما ضرورت دارد اما باید در آن یک سری کادر بندی و اصول نیز رعایت شود تا از حالت کلی شبیه به نوشته روی کاغذ خارج شود.

۵- از طرح های تک ستون استفاده کنید

با وجود اینکه در طراحی وب سایت های کامپیوتری به راحتی می توانید از ستون ها و منوهای زیاد استفاده کنید، اما این مساله در وب سایت های موبایلی باعث عدم رضایت مخاطب شما می گردد. سعی کنید از یک ستون برای دسترسی به کلیه قسمت های سایت استفاده نمایید تا مخاطب همه مطالب را در یک نگاه مشاهده کند.

۶- از شبکه های اجتماعی بهره ببرید

اگر سایت شما به گونه ای باشد که دسترسی با موبایل به آن آسان باشد، به کار گیری شبکه های اجتماعی به شدت می تواند به جذب مخاطب برای شما کمک کند.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – ۶ نکته مهم درباره نسخه موبایلی وب سایت – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *