اشکالات موجود در طراحی سایت

به طور معمول در طراحی سایت اشکالاتی پیش می آید که ممکن است طراحی، انتخاب رنگ و یا هر مورد دیگری را شامل باشد که در ادامه به چند نمونه از آن اشاره می کنیم. اشکالات موجود در طراحی سایت

اشکالات موجود در طراحی سایت

از فونت کوچک استفاده می کنید

کاربران و بازدید کنندگان سایت و وبلاگ شما باید بتوانند به راحتی و بدون زحمت مطالب شما را مطالعه کنند. به همین دلیل از انتخاب کردن فونت های کوچک پرهیز کنید. در غیر این صورت بازدید کننده از سایت شما خارج می شود. فونت های سایز ۱۱ و ۱۲ برای نمایش در سایت بسیار مناسب هستند و این فونت قلم استاندارد در وب است.

استفاده کردن از رنگ های نامناسب برای نوشته ها و زمینه

جدا از اینکه شما باید از فونت های بزرگتر و معمول تر استفاده کنید بایستی حتما مراقب رنگ زمینه سایت و نوشته های آن باشید به نحوی که با یکدیگر همخوانی داشته باشند. این انتخاب نیاز به دقت بیشتری دارد. برای مثال خواندن نوشته های زرد رنگ در صفحاتی که رنگ زمینه آنها سفید می باشد بسیار دشوار است. بهتر است در این باره زیاد ریسک نکنید و از ترکیب رنگ های بهتری استفاده کنید. مثلا نوشته های با رنگ روشن را در صفحات تاریک و یا بالعکس نمایش دهید.

تست سایت در مرورگرهای دیگر

مرورگرهای مختلف صفحات طراحی شده یک سایت و وبلاگ را از روش های خاص خودشان آنالیز می کنند و در نهایت کاربران آنها را در صفحات نمایشگر مشاهده می کنند. به همین منظور بهتر است طراحی و نمای سایت خود را حداقل در چند مرورگر پر کاربرد مانند گوگل کروم و فایرفاکس امتحان کنید.

متن و لینک قابل تشخیص نباشند

بازدید کنندگان باید بتوانند وجود لینک در متن را تشخیص دهند. متاسفانه بعضی از سایت ها و وبلاگ های معروف نیز این قاعده را رعایت نمی کنند. برای این منظور بهتر است لینک با رنگی دیگر نمایش داده شود یا زیرخط (آندرلاین) به آن افزوده شود.

پخش موزیک به صورت پیش زمینه در سایت و وبلاگ

چقدر آزاردهنده است وقتی که شما وارد صفحه ای می شوید که در پس زمینه آن موسیقی پخش می شود! پخش کردن موسیقی در زمینه صفحات وب به طور گسترده به اواسط دهه ۱۹۹۰ میلادی بازمی گردد اما امروزه طراحان حرفه ای از این کار پرهیز می کنند.

بهینه سازی نکردن تصاویر سایت

حجم تصاویر تاثیر زیادی بر حجم صفحات سایت و وبلاگ شما دارند. اگر شما از تصاویر در مطالب تان بهره می برید سعی کنید تصاویر و عکس ها تا حد امکان کوچک و سبک باشند و در عین حال کیفیت آنها تنزل زیادی نکند. برای این منظور می توانید از انواع نرم افزارهای موجود در این زمینه استفاده کنید که معروف ترین آنها فتوشاپ می باشد.

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – اشکالات موجود در طراحی سایت – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *