سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟

سیستم مدیریت محتوای دروپال یکی از ده‌ ها سیستم‌ مدیریت محتوای منعطف و قدرتمند است. دروپال برای مدیریت محتوا در وبلاگ‌ های شخصی، شرکت‌ های تجاری، گروه‌ های تجاری، شبکه‌ های اجتماعی، پورتال‌ های خبری، وبلاگ‌ های اجتماعی، وب‌ سایت‌ هایی با مضمون ذخیره فایل و اشتراک‌ گذاری فیلم و عکس و … مورد استفاده قرار می‌ گیرد. بنابراین جهت طراحی سایت با ابعاد کوچک و بزرگ مناسب است. سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟

سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟

وب‌ سایت رد هت، هوندا، پلیس سایبری ایران، شرکت خودروسازی تسلا، دانشگاه شیکاگو، هاروارد و آکسفورد، کاخ سفید و سازمان سلامت جهانی از مطرح‌ ترین وب‌ سایت‌ هایی هستند که از سیستم مدیریت محتوای دروپال استفاده می‌ کنند.

این سیستم مدیریت محتوا، متن باز است و برای اداره ۴٪ از صفحات وب به کار رفته است. از مهم‌ ترین ویژگی‌ های آن می‌ توان انعطاف‌ پذیری و کاربر‌ پسند بودن آن را نام برد. با بهره‌ گیری از این سیستم مدیریت محتوا می‌ توان بدون درگیری با کدنویسی با تمام دقت به طراحی و راه‌ اندازی وب‌ سایت پرداخت.

سیستم مدیریت محتوای دروپال برای تعریف مفاهیم خود از مفاهیمی چون موجودیت شامل کاربر (مدیران، ثبت‌ نام شدگان، بازدید کنندگان و …) و محتوا، نقش کاربر، سطح دسترسی کاربر، مجوز‌های مربوط به نقش کاربر استفاده می‌ کند و هدف آن اداره زنجیره عملیات مربوط به محتواست. زنجیره‌ عملیات روال مختلفی مانند تعریف، ایجاد، رهگیری، ارائه، نمایش، بایگانی و … دارد که در هر یک از این موارد ابزاری کارا و مناسب را ارائه می‌ دهد.

خصوصیات و مزایای سیستم مدیریت محتوای دروپال

۱. انعطاف پذیری برای ایجاد وب‌ سایت‌ های کوچک تا بسیار بزرگ

۲. توسعه ساختار و طراحی سورس کد به شکل دلخواه

۳. سادگی و کاربر پسند بودن

۴. اداره محتوا، منو‌ها، قالب‌ ها، تصاویر و فیلم‌ ها

۵. مدیریت ماژول‌ ها

۶. مدیریت کاربران و نظرات آن‌ ها

۷. امکانات امنیتی گسترده

۸. قابلیت به‌ رو‌ر سانی به ورژن‌ های جدید

۹. راحتی نصب و راه‌ اندازی

۱۰. پیاده‌ سازی و اجرای مناسب

۱۱. اثربخشی

۱۲. رایگان و متن باز بودن

۱۳. پشتیبانی از زبان فارسی

۱۴. ظاهر خوب

۱۵. قابلیت اندازه‌ پذیری

۱۶. مقرون به صرفه بودن

۱۷. وجود اطلاعات کافی برای یادگیری

۱۸. بهینه بودن برای سئو

معایب دروپال

۱. پیچیدگی طراحی در سایت‌ های ساده

۲. کمبود قالب رایگان و غیر رایگان

۳. دشواری ایجاد قالب

دیجیتال مارکتینگ ثامن ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ در کرمان می باشد. در صورتی که قصد آنلاین سازی کسب و کار خود را دارید به ما مراجعه فرمایید. ما خدمات طراحی سایت، سئو، تولید محتوا برای سایت و شبکه های اجتماعی و طراحی گرافیک را انجام می دهیم. پیشاپیش از حسن اعتماد شما سپاسگزاریم.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – سیستم مدیریت محتوای دروپال چیست؟ – سئو در کرمان – بهینه سازی سایت در کرمان – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – تولید محتوا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *