5 نکته برای ایمن نگه داشتن وب سایت

وب سایت شما مولفه اساسی حضور آنلاین شما و کانون تماس بین برندتان و مخاطبی است که سعی در جذب آن دارید. یک سایت خوش ساخت در هر صنعتی مشتری را جذب می کند. مانند همه چیزهای ارزشمند، یک سایت خوب طبیعتا هدف هکرهایی قرار خواهد گرفت که مایلند آن را از بین ببرند. بنابراین در اینجا چند راه حل وجود دارد که می توانید به وسیله آن ها، از دسترسی هکرها به سایت خود جلوگیری کنید. ۵ نکته برای ایمن نگه داشتن وب سایت

5 نکته برای ایمن نگه داشتن وب سایت

۱- از کلمه عبور (رمز) امن استفاده کنید

کلمه عبور باید به صورت یک رمز پیچیده و در حالت ایده آل از چندین کلمه تصادفی همراه با عددها و کاراکترهای خاص تشکیل شده باشد. به این ترتیب، حدس زدن یا شکستن آن، کار دشواری است.

۲- تمام افزونه ها را به روز نگه دارید

صرف نظر از بستری که برای میزبانی سایت خود انتخاب کرده اید، به روز رسانی ها یک واقعیت پایدار از زندگی یک مدیر وب سایت است.

برای به روز رسانی، افزونه ها و سایر نرم افزارهای سرور خود را مرتبا بررسی کنید زیرا عدم به روز رسانی سریع، سایت شما را در برابر حملات آسیب پذیر می کند. هکرها هزاران سایت را اسکن می کنند و به دنبال وب سایت هایی هستند که در آن ها باگ امنیتی وجود داشته باشد.

۳- از افزونه های امنیتی و فایروال استفاده کنید

فایروال ها انواع مختلفی دارند که می توانید برای محافظت از سایت خود از آن ها استفاده کنید. آن ها تمام ترافیک داخل و خارج از سرور وب سایت شما را تجزیه و تحلیل کرده و از اکثر تلاش های هک جلوگیری می کنند.

۴- SSL را بر روی دامنه وب سایت خود نصب کنید

آیا توجه کرده اید که برخی از وب سایت ها در قسمت URL آدرس شان دارای پروتکل https هستند؟ این یک نشان است که آن سایت ها پروتکل SSL رمزگذاری شده را فعال کرده اند و از اطلاعات کاربران شان محافظت می کنند.

با رفع این مشکل نه تنها وب سایت شما امن می شود بلکه باعث افزایش SEO نیز می شود، زیرا گوگل ترجیح می دهد وب سایت های ایمن تر را در رتبه بالاتری قرار دهد.

۵- به طور مرتب پشتیبان تهیه کنید

اگر تمام اقدامات احتیاطی قبلی به شکست منجر شود و همچنان خود را در معرض هک شدن می بینید، تنها تهیه نسخه پشتیبان می تواند به بهبود وضعیت شما کمک کند. علاوه بر این، پشتیبان گیری شما باید هم در محل و هم در خارج از سایت باشد تا حتی در بدترین حملات نیز بتوانید به طور کامل وضعیت خود را بهبود بخشید.

در نهایت، مهم است که با وب سایت خود همانند دفتر کارتان رفتار کنید، زیرا وب سایت به عنوان دفتر کار مجازی در اینترنت به شمار می رود.

مشاوره با ما در این زمینه می تواند بسیار نتیجه بخش باشد. دیجیتال مارکتینگ ثامن آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی انواع وب سایت در کرمان است.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – ۵ نکته برای ایمن نگه داشتن وب سایت – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان – طراحی سایت ریسپانسیو در کرمان – طراحی سایت واکنشگرا در کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *