سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

یک سیستم مدیریت محتوا که به طور عام به عنوان CMS شناخته می شود، بستری است که از آن برای راه اندازی وب سایت استفاده می شود. همچنین یک سیستم مدیریت محتوا به طور غالب توسط خرده فروشان آنلاین، برای طراحی فروشگاه های آنلاین نیز کاربرد دارد. سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟

یک سیستم مدیریت محتوا پرونده ها را سازماندهی و ذخیره می کند و به داده های آنها دسترسی پیدا می کند. بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای مختلف وجود دارند که برخی نسبتاً ساده و برخی دیگر پیچیده و قدرتمند هستند. ویژگی های مدیریت قالب، انتشار تحت وب، نمایه سازی، جستجو و بازیابی، معمولاً در سیستم مدیریت محتوا گنجانده می شود.

مزایای سیستم مدیریت محتوا یا CMS

– در سیستم مدیریت محتوا هر کسی می تواند محتوا را در قالب تصویر، فیلم یا متن به آن اضافه و ویرایش کند و بدون داشتن دانش فنی مطالبی را در وب سایت قرار دهد.

– به روز رسانی سایتی که از CMS استفاده می کند سریع و بدون دردسر انجام می شود.

– همه CMS های اصلی دارای SEO مناسب هستند که به آنها امکان می دهد در صفحات گوگل نمایش داده شوند. البته فراموش نکنید که برای انجام این کار به یک متخصص سئو نیاز دارید. چرا که فرد متخصص می داند که چگونه مطلب را پردازش کند و در CMS قرار دهد تا توسط موتورهای جستجو از جمله گوگل نمایش داده شود.

محبوب ترین سیستم های مدیریت محتوا کدامند؟

وردپرس محبوب ترین CMS مورد استفاده در وب است. در حال حاضر، وردپرس ۳۷٪ از کل وب سایت های موجود در اینترنت را شامل می شود! به عبارت دیگر، وردپرس بیش از یک سوم وب را تأمین می کند! و این نشان از محبوبیت بالای این سیستم مدیریت محتوا برای راه اندازی وب سایت در فضای اینترنت را دارد.

اما موارد دیگری مانند دروپال، جوملا، مجنتو و … نیز وجود دارند که برای مشاغل تجارت الکترونیک بسیار مناسب هستند.

مشاوره با ما در این زمینه می تواند بسیار نتیجه بخش باشد. دیجیتال مارکتینگ ثامن آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی وب سایت در کرمان است.

لینک خارجی

عبارات کلیدی: دیجیتال مارکتینگ ثامن – سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست؟ – طراحی سایت در کرمان – طراحی وب در کرمان – طراحی وب سایت در کرمان – بازاریابی اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه اینترنتی در کرمان – طراحی فروشگاه آنلاین در کرمان – دیجیتال مارکتینگ کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *